warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

yaşlanmak

Kadınları hasta eden endişeler...

Kadınları hasta eden endişeler...
Kadınlar erkeklerden iki kat fazla endişe ve heyecan duygusuna sahip.
Kadınlar en çok çocukları, ailesi, eşi, geleceği, işi ve ekonomik durumu için endişe duyuyor. Yapılan araştırmalar bu durumun hormonal ve sosyal beklentilerden kaynaklandığını ve tiroid bezinin de bu etkide rol oynadığını gösteriyor...

Yapılan araştırmalara göre kadınların endişeli haline hormonal farklılıklar ve sosyal beklentiler yol açıyor. Aynı zamanda bazı üretici hormonların örneğin progesteron ve östrojenin kaygıya neden olabildiği üzerinde duruluyor. Kaygıya neden olan bir diğer hormon da tiroid bezinden geliyor. Yani troidiniz çalışmıyorsa erkeklerden çok kadınlarda bu durum kaygıya neden oluyor.

Sınırsız kadınlık..

Tıpta devrim: Türk doktor yumurtalık naklini gerçekleştirdi. Menapoz ve kısırlık kabus olmaktan çıkıyor.

Tıp tarihinde devrim niteliğindeki uygulamayla, bir kadına yumurtalık nakli gerçekleştiren Türk doktor Kutluk Oktay, kısırlık, menopoz ya da başka nedenlerle çocuk sahibi olamayan kadınlar için yeni bir umut ışığı yaktı.

ABD ve İngiltere'de ortaklaşa gerçekleştirilen deneyler sonucunda Şubat 1999'da New York'un Methodist Hastanesi'nde yapıldığı belirtilen nakil ameliyatının sonuçları dün yayınlanırken, bu gelişme sayesinde kadınların 60'lı yaşlarda bile çocuk sahibi olabilecekleri bildirildi.

Nasıl yapıldı ?

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: