warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

makyaj

En Çok Yapılan Makyaj Hataları


Kadınların güzelleşmek ve daha iyi görünmek için yaptıgı makyaj eğer kötü yapılırsa ozaman aksine daha hoş olmayan görüntülere neden oluyor..makyaj yapmanın bazı püf noktaları vardır..kötü makyaj yapmaktansa hiç yapmamak daha iyidir.. İşte kadınların en çok yaptığı güzellik hatalardan en kötü 8 tanesi...

Biz kadınlar güzelleşmek için saatlerce hazırlanırız. Ancak bazen bu güzelleşme durumunu abartabiliriz. Bazı hatalarımız var ki daha güzel görünmek isterken tam tersine neden oluyorlar.

Siz siz olun bu hataları yapmaktan kaçının...

Belirgin dudak kalemi

Ofiste Çalışanlara ÖZel Makyaj Önerileri


Çalışan kadınlar özeelliklede ofis ortamında çalışanların makyaj yaparken dikkat etmesi gerekenler ve nasıl makyaj yapması gerektigi hakkında ipuçları..Fondöten, primer, kapatıcı ve pudra ofis makyajının vazgeçilmezleri..

Eğer gözenekleri cildiniz varsa fondöten uygulamadan önce bir primer ya da kapatıcı ile gözenekleri kapatmalısınız. Kapatma işlemi fondötenin cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlar.

Yağlı bir cilde sahipseniz yağsız fondöten kullanın. Diğer ürünlerinde yağsız olmasına özen gösterin.

Makyajınızı Sanata Dönüştürün

Bir makyaj bir kadını ne kadar değiştirebilir? Bu sorunun cevabı aslında pek çok dergide, filmde ve reklam afişinde gördüğümüz kusursuz modellerde saklı. Doğru bir makyaj, kusurları örter ve güzel detayları daha da çok ön plana çıkarır. Peki, doğru makyaj ne demek? Öncelikle doğru bir makyaj uygulaması için, yüz hatlarımızı dikkate almalı ve bize has olan özelliklerimize uygun teknikler seçmeliyiz.

Tıpkı sanatta olduğu gibi makyajda da ışık ve gölge tekniğinin iki basit kuralını bilmek gerekir: Açık renkler ışık verir ve hacim kazandırır, koyu renkler ise gölge yapar ve hacmi küçültür.

Cildinize Kışın Nasıl Özen Göstereceksiniz?

Süleyman Demirel Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalından Prof. Dr.Vahide Baysal Akkaya, deri hastalıklarında hava kirliliğinin etkin rol oynadığını bu nedenle havanın çok kirli olduğu saatlerde zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Vahide Baysal Akkaya, Isparta'nın hava kirliliği yüksek iller arasında yer aldığına dikkati çekerek, "kış aylarında hava kirliliği ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Maalesef Isparta'da da son yıllarda ciddi boyutlarda hava kirliliği oluşmaktadır. Havanın çok kirli olduğu saatlerde zorunlu değilse dışarı çıkmamak deri sağlığı ve genel sağlığımız için yararlıdır" dedi.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: