warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

tatil

Ne mutlu tatilini bu şekilde değerlendirenlere…

Yaz mevsimi hasat mevsimidir. Ürün toplama mevsimidir. Yazı tatil mevsimine dönüştüren modern insan olmuştur. Bahar ayı nasıl ki ürünü ekme ve yetiştirme ayı ise yaz ayı da ürünü toplama ayıdır. Ektiği ya da yetiştirdiği ürünü olmayanlar elbette ki yazı boşa geçirecek zaman dilimi olarak görürler. Hayatının baharı olmayanların yazı da olmayacaktır. Toplayacak ürünü, yapacak işi olmayanlar için yaz ayı atalet ayıdır.

Yorulan beyninizi dinlendirme yolları

Bütün bir kış çalıştıktan sonra yaz tatilinde yan gelip yatmayın! Tatilde yorulan beyninizi dinlendirmeye bakın. Peki bunun için yaylaya mı çıkmalı, deniz kenarına mı yatmalı, yoksa çok uzaklara mı gitmeli? Tatilde nasıl beslenmeli? Ne kadar ve hangi sporu yapmalı? Cevapları bu dosyada...

Bütün bir yıl boyunca iş ortamından bunalıp kendini çok yorgun hisseden insanlar; bugünlerde vücutlarını dinlendirmek için tatil programı yapıyorlar. Tatilde vücudumuzu nasıl dinlendireceğimizi belki biliyoruz ama planladığımız tatil, yorgun zihnimize de iyi gelecek mi acaba? Tatil dönüşü zinde ve mutlu olabilmek için denize girip, güneşlenmek yeterli mi?

Miniklere özel şemsiyeli sandalye

Rengârenk ve sevimli tasarımıyla “şemsiyeli plaj sandalyeleri”, çocukların bu yaz gözdesi olacak. Çocuklar, şemsiyeli plaj sandalyeleri sayesinde gün boyu hem güneşin, hem de kumun keyfini gönüllerince yaşayacaklar.

Katlanarak sırt çantası gibi taşınabilen ve son derece hafif olan bu ürün, şemsiyesi sayesinde yürürken bile çocukların hassas ciltlerini güneşin zararlı ışınlarından koruyacak.

Miniklerin heyecanla beklediği deniz sezonu açıldı. Gün boyu kumsalda oynama sezonu da. Bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiyle oyun oynayan çocuklar, artık onlara özel bir ürün ile güneşin zararlı ışınlardan korunabilecekler.

Çocuklarınızla huzurlu bir yolculuk için yapmanız gerekenler

Yaz dönemi hepimize tatili anımsatır. Tatil ise uzun ve yorucu bir yolculuk sonucunda ulaşılan bir hediye gibidir. Hele birde işin içinde küçük çocuklarımız varsa bu yolculuk zaman zaman kabusa dönüşebilir. Hatta o yolculuk sonucunda gerilen sinirlerimizi ve yorgunluğumuzu atmak bazen günler alabilir. Bir de bu işin sonrası yani dönüşü olacağını düşünürsek tatilin bitmesinin yanı sıra bu yorgunluk, işimize dinlenmiş değil yorgun başlamamıza bile neden olabilir.

Tatilimize keyifle başlamanın ve bitirmenin yolu tabii ki yolculuğumuzun keyifli olmasına bağlıdır. Uzun süreli yolculuklar bizleri yorduğu gibi çocuklarımıza da çok sıkıcı gelebilir.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: