warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

meyve

Meyveli sabunlar

Meyveli sabunlar

Bileşiminde meyve özleri içeren hoş kokulu bu sabun, çocukların hassas cildi için özel olarak hazırlanmıştır. Cildi tahriş etmeden temizler. Badem,Kayısı ve kalendula özleri cildi besler, yumuşatır ve nemlendirir. Bebeklerde de güvenle kullanılabilir.

Boyar madde ve kimyasal koruyucu içermez.

Bileşimi: Doğal Sabun Bazı, Esans, Tatlı Badem Yağı, Kayısı Çekirdeği Yağı, Kalendula

Gıdaları ilaç haline getirmeyelim!

Kanserden korunmak için besin maddelerinin ilaç gibi önerilmesinin doğru olmadığını belirten Prof. Dr. İsmail Çelik, “Günlük hayatın içinde canınız ne çekiyorsa yiyin. Kışın domates yiyin ama domates satın almaya lütfen yürüyerek gidin” dedi.

Antalya’nın Belek turizm merkezinde devam eden 2. Prevantif Onkoloji Sempozyumu çerçevesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan, Hacettepe Üniversitesi Medikal Onkoloji ve Prevantif Onkoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Çelik, kanserden korunma konusunda toplumun pek çok yanlış bilgilendirmeye maruz kaldığını söyledi.

Meyve Fidanı..


Yeni evli bir çift vardı.
Evliliklerinin daha ilk aylarında,
bu işin hiç de hayal ettikleri gibi
olmadığını anlayıvermişlerdi.

Aslında birbirlerini sevmiyor değillerdi.
Son zamanlarda o kadar sık olmasa da,
evlenmeden önce sık sık birbirlerini
çok sevdiklerine dair ne kadar da
dil dökmüşlerdi.

Ama şimdilerde, küçük bir söz,
ufak bir hadise aralarında orta çaplı
bir kavganın çıkasına yetiyordu.

Bir akşam oturup ilişkilerini
gözden geçirmeye karar verdiler.
Her ikisi de, boşanmayı
istememekle beraber, işlerin böyle
gitmeyeceğinin farkındaydılar.

Erkek, "Aklıma bir fikir geldi" dedi.
"Bahçeye bir ağaç dikelim ve eğer

Kanserden Koruyan 21 Altın Öğüt

Yaşam tarzımızı değiştirerek kanserden büyük oranda korunulabileceğini belirten Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi’nden Dr. Tolga Evren, 21 altın öğütü şöyle sıralıyor:

Dr. Tolga Evren’e göre, aşağıdaki tedbirlerle kanserlerin en az üçte ikisi önlenebilir...

1) Un ve şekerden kaçınarak insülin direncini yenin.

2) Hiçbir şekilde tatlandırıcı ve tatlandırıcı içeren `light` hafif yiyecek ve içecek tüketmeyin.

3)Bol taze sebze ve meyve yiyin

Ancak kırk yaşımıza gelince aklımız başımıza geliyor.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Sert, Batılı özentisiyle çocuk ve genç yaşlarda edinilen ayaküstü beslenme alışkanlığından ancak ilerleyen yaşlarda uzaklaşılabildiğini söyledi.

Sert, özellikle 40'lı yaşlardan itibaren aşırı yağlı ayaküstü beslenmenin yol açtığı sağlık sorunları başlayınca eğitim düzeyi hangi seviyede olursa olsun toplumun bütün kesimlerinde olumlu beslenme alışkanlıklarının görülmeye başlandığını dile getirdi.

Erik sağlık küpü

Bursa (AA)- Eriğin, karaciğer, kalp, böbrek ve romatizma hastalıkları ile sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi geldiği bildirildi. Uludağ Üniversitesi (UÜ) Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Utku Çopur, eriğin, sahip olduğu zengin vitamin içeriği, çeşitli hastalıklara karşı gösterdiği olumlu etki ve düşük
kalorisi nedeniyle çok faydalı bir meyve olduğunu söyledi.

Eriğin düşük kalorisi nedeniyle diyet uygulayan kişilerce de tercih edilen meyvelerin başında geldiğini, iklim açısından çok şanslı olan Türkiye'de ilkbahardan yaz sonuna kadar çeşit çeşit erik bulmanın mümkün olduğunu ifade eden Prof. Dr. Çopur, ''Bugün Türkiye'de yetişen eriklerin bir kısmı yerli, bir kısmı da yabancı çeşitlerdir.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: