warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

teknoloji

Anne-baba kavgasının çocuğa zararları nelerdir?

Türkiye Tabipler Vakfı Şifa Tıp Merkezi, çalışanları ile düzenlenen aile içi iletişim seminerinde biraraya geldi. Ailede eşler arasındaki kavga, sürtüşme ve iletişimsizliğin çocukların ruh yapısını bozduğunu dile getiren kişisel gelişim uzmanı Canten Kaya, ailelerin çocuk eğitimi konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini savundu.

Türkiye Tabipler Vakfı Şifa Tıp Merkezi tarafından düzenlenen seminer Tepekule Kongre merkezinde gerçekleştirildi. 'Mutlu Aile ve Başarılı Çocuk Yetiştirme' konulu seminerde konuşan kişisel gelişim uzmanı Eğitimci-Yazar Canten Kaya, mutlu yaşamın sırları, aile içi iletişim ve bireyler arası iletişim konularında bilgiler verdi.

Bosch'da kaçırılmaz fırsatta son günler!..

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla hayatı kolaylaştıran ve insanlara her zaman güvenebilecekleri çözümler sunan Bosch Ev Aletleri, kurutma makineleriyle tanışmak isteyenlere Ekim ayı sonuna kadar kaçırılmaz bir fırsat sunuyor. Eylül ve Ekim ayları boyunca Bosch marka herhangi bir kurutma makinesi alanlar, üründen memnun kalmazlarsa montaj tarihinden itibaren bir ay içerisinde iade edebilecekler.

Kurutma makinelerine karşı olan genel önyargıların en temel iki sebebi; fazla enerji tüketimi ve çamaşırların yıpranması. Tüketiciler bu yanlış algılar sebebiyle kurutma makinelerini kullanmaktan çekiniyor. Ancak Bosch kurutma makineleri çok işi az enerjiyle yapıyor, çamaşırlarınız yıpranmıyor ve hem zaman hem de ekonomik olarak tasarruf etmenizi sağlıyor.

Teknolojinin “estetik” sunumu

Teknolojinin “estetik” sunumu
Samsung’un Hermes adını verdiği gardırop tipi buzdolapları; günümüz teknolojisinin gücünü arkasına alırken, aynı zamanda iç mekanların vazgeçilmezleri arasında yer alan estetiği de bünyesinde barındırıyor.

Gardırop tipi buzdolapları giderek daha fazla mutfakta karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle ankastre eşyaların kullanıldığı mutfaklarda daha da yoğun yaşanan bu buluşma, mutfakları azametli ve merkez noktası olmaya aday soğutucularla donatıyor. Samsung’un yeni H serisi gardırop tipi soğutucuları da bu çalışmalar arasında yer alıyor.

Teknoloji gözümüzün düşmanı !!

Teknoloji gözümüzü bozdu

Dr. Bozkurt Şener gününün büyük bir bölümünü bilgisayar ya da TV karşısında geçirenlerin gözlerinin ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldığını söylüyor

Günümüz insanı çok çalışıp neredeyse hiç ayrılmamacasına bilgisayarın karşısına çakılı kalınca, akşam bir de bu göz yorgunluğunun üzerine evde televizyon izleyince çoğu kez gözlerinde batma, yanma veya ağrı şikayetiyle soluğu doktorda alıyor.

Siemens Kurutma Makineleri

Kurutma makineleri Avrupa’ da çok yüksek bir doyumluluk oranına sahip. Kullanıcıların Avrupa’daki tüketim alışkanlıklarını izlediği Türkiye’de Avrupa Birliği’ne girmesiyle beraber çamaşır ipi kullanımının da son bulması gerekiyor.

Özellikle sitelerde, rezidanslarda ve benzeri konutlarda gerek çamaşırı asacak uygun bir alan bulma sorununa, gerekse kötü çamaşır görüntüsüne çözüm getiren kurutma makineleri balkona, “çek-as”a çamaşır asmayı ortadan kaldırıyor. Üstelik ütüleme külfetini en aza indirgiyor ve çamaşırlar için maksimum koruma ve hijyeni beraberinde getiriyor.

BİR BAŞKA AÇIDAN EKONOMİ(MİZ)

MODERN ÇAĞIN insan zihnine aşıladığı en büyük zehirlerden birisi, hiç kuşkusuz, evreni ve hayatı bölümlere ayırıp onu bütünden koparması. Fizik, kimya, biyoloji gibi bilim dallarının her biri, hakikatın bir ucunu belki barındırıyor. Ama, filin kulağını, kuyruğunu, bacağını vs. tutup da fili onlarla izaha kalkışan körlere benzemekten kurtulamıyorlar. Hakikatı evrene gözü açık ve yukarıdan bakarak izah eden ve anlatan vahye kulaklarını kapadıkları sürece de bu durumda kalacakları muhakkak. Bu arada, ilkokuldan başlayarak eğitimin en “üst” düzeyine dek, parçalanmış bir evrene muhatap edilen ve her bir bilimle telkin edilen “tabiat”ların ağına dolanan akıllar ve kalbler, evrenin ve onun içindeki olayların anlamından, mesajından, hakikatından uzaklaşıyor.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: