warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

sivilce

Ergenlik Dönemi Sivilcesi, Tedavisi

Belirmeye başladığı anda, nedeni olan organik bozukluğu bulması için bir dahiliyeciye başvurun. Size önerilen tıbbi te­daviyi, başlangıçta size can sıkıcı, uzun ve etkisiz görünse bile, özenle izleyin. Bunlar genellikle uzun tedavilerdir. O zaman almakta olduğunuz ilaçları da doktorunuza söylemeyi ihmal etmeyin.
Eğer kızarıklıklar iyice yerleşmişse, bir deri uzmanına başvurun. İçinden elektrik akımı geçen bir İğneden oluşan küçük bir aygıt sayesinde küçük damarları elektrikle pthtılaştıracaktır.
Sivilcelerden Kaçınmak İçin Alı­nacak Önlemler
*Kullanacaklarınız:
-Yumuşatıcı kremler,
-Kan dolaşımını güçlendirici hamamelis özlü kremler,

Kükürtlü Sabun

Kükürtlü Sabun
Kükürtlü sabunun diğer sabunlardan farklı olarak bir çok değişik faydalı yönü bulunmaktadır. Bileşiminde kükürt ve iyot içermektedir. Yüz ve sırt sivilcelerine karşı etkili olduğu gibi kepeklenmeye ve konaklanmaya karşı başarıyla kullanılır.

Baş Belası Sivilceler!

Sivilce (akne) nedir?
Halk arasında sivilce olarak anılan akne, günümüzün en sık rastlanan cilt hastalıklarından biridir. Yağ bezleri tarafından salgılanan yağların, deri yüzeyine çıkması normal bir süreçtir. Ancak yağ salgısı fazlalaşınca, yoğunlaşmış yağ kütlesi yağ bezi kanalını tıkayarak “komedon” denilen siyah ve beyaz noktaları oluşturur. Tıkanan gözeneklerin altında üreyen mikroorganizmalar nedeniyle de kırmızı ve iltihaplı akneler (sivilceler) meydana gelir.

3 tip akne oluşumu görülür:

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: