warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

sanal

İnternet Aşkları...!

Sizlerden gelen maillere bakılırsa “İnternetten kurulan aşk ilişkileri” gündemde… ve bir çok kişinin kafası karışmış durumda sevgili okurlar. Dilerseniz bu konuda bazı açıklamalar yapayım.

İnternetin hayatımıza girmeye başlamasıyla birlikte, internet üzerinden “tanışmalar”, “görüşmeler, “flört etmeler” hatta “aşık olmalar” yoğun biçimde artış gösterdi. Pek çok kişi bu konuda sorular sormaya başladı. Sorular ortak bir çizgiden çıkıyormuş gibi görünse de, farklı zeminlerde cevaplanması gereken ayrıcalıklar içeriyor. İnternet üzerinden yaşanan aşkların aşağıdaki soru formuna cevap vermek istiyorum bugün:

SLM!!! NBR?

"Slm Nbr?" MSN Türkçesi

Hayatinda hiç balta tutmamış, odun kırmamış, bir sobayı tutuşturup ısınmanın keyfine varmamış...

Bir çesme başında kuyrukta bekleyip bir bidon su doldurmamış...

Yer yatağından uyanıp, yer sofrasında aynı kaba kaşık sallamamış...

Gaz lambasinin titrek ışığında kitap okumamış...

Kuzine’de ekmek kızartmamış, portakal kabugunu o kızgın demirin üstüne koyup odasina rayiha katmamış...

Ve fakat hayati anlamaya çalisiyor genç adam; aşkı anlamaya çalışıyor...

Sanal ortamda temeli atılan evliliklerin,ömrü kısa oluyor.

Hayatın her alanına giren internet, toplumun temel taşı ailenin kuruluşunda da zaman zaman rol oynuyor. Ancak internet kanalıyla yapılan evliliklerin uzun ömürlü olmadığı bildirildi.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişiler Arası İletişim Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Demet Gürüz, yaptığı yazılı açıklamada, son zamanlarda artan internet evliliklerini değerlendirdi. Kadın erkek ilişkilerinin sevgi ve saygı temeline dayandırılarak, evlilikle noktalandırılmasının çok ciddi ve önemli bir süreç olduğunu vurgulayan Gürüz, bu süreçte tarafların karşılıklı istekleri, seçenekleri, gereksinimleri ve evlilikten beklentilerinin önemli rol oynadığını söyledi.

Gürüz, ''Bu nedenle, evlilik kararı verilirken tanıma sürecinin doğru zamanda, doğru kişiyle ve doğru yerlerde karşılıklı olarak yapılmasında yarar vardır'' ifadesini kullandı.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: