warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

sabun

Yüzünüzü Doğru Yıkıyor musunuz?

Cilt bakımında temizlik ön plandadır. Ne türde bakım uygulanırsa uygulansın yüzünüzü doğru şekilde yıkamalı ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Yüz yıkamanın da doğru şekli olur mu demeyin… elbette en hassas bölgelerden olan yüzümüz ayrıca güzelliği açısından da önemlidir bu anlamda uygun ürünler ve hafif şekilde yıkanmalı. Bu konuda kısa ve önemli bilgiler şöyle sıralanabilir.

Aklınızda bulunsun;

* Yüzünüzü anti bakteriyel sabunla yıkamaya özen göstermelisiniz.

Meyveli sabunlar

Meyveli sabunlar

Bileşiminde meyve özleri içeren hoş kokulu bu sabun, çocukların hassas cildi için özel olarak hazırlanmıştır. Cildi tahriş etmeden temizler. Badem,Kayısı ve kalendula özleri cildi besler, yumuşatır ve nemlendirir. Bebeklerde de güvenle kullanılabilir.

Boyar madde ve kimyasal koruyucu içermez.

Bileşimi: Doğal Sabun Bazı, Esans, Tatlı Badem Yağı, Kayısı Çekirdeği Yağı, Kalendula

Kayısı özlü ve gliserinli sabun

Kayısı özlü ve gliserinli sabun

Tüm cilt tipleri için tavsiye edilir. Özellikle yüz temizliği için idealdir. Akneleri temizler, cilde canlılık verir. Nemlendirici özelliğe sahiptir.

Isırgan özlü sabun

Isırgan özlü sabun

Tamamen el yapımı doğal bitkilerden üretilen sabundur, İçerdiği bitkisel yağlar sayesinde saçları besleme, Saç dökülmelerini önlemede, Saçları güçlendirmede, Saçlara canlılık kazandırmada, Kepeği engellemede yardımcı olabilir, içerdiği saf zeytinyağı ile cildi besler,kurumasını önler,kalıcı nemlilik ve yumuşaklılık sağlar.

Yosunlu sabun

Yosunlu sabun

Selülit ve kırışıklıklar için tavsiye edilir. Yosunlu sabun selülit için birebirdir. Cilde duruluk ve ferahlık verir, denizden aldığı mineraller deriyi dinlendirir ve parlaklık kazandırır. Yosun, tuz içerdiğinden antiseptik özellik taşır, bakterilere karşı koruyucudur. Yosun sabunu ile banyo yapıldığında ölü deriyi yokeder. Yosunlar yüksek miktarda protein, mineral ve vitamin ihtiva ederler, kalsiyum, fosfor ve iyot açısından zengindirler. Yosunlar A, C, B1, B2, B6, B12 ve E vitaminlerini de bünyesinde bulundurur. A vitamini cildin dengelenmesinde, B vitamini tenin parlamasında, C vitamini kolajen özümlenmesinde etkilidir. E vitamini ise kolajen ve elastin liflerinin oluşumunda yer alır ve cildin yaşlanmasını önler.

Gliserinli Sabun

Gliserinli Sabun

Gliserinli sabun; adındanda anlaşılacağı gibi diğer sabunlara göre gliserin ağırlıklıdır. Gliserinin deri, saç ve tırnaklar için faydaları saymakla bitmez. Saç ve teni yumuşatır, tazelik ve parlaklık verir. Cilt çatlaklarına etkili ve faydalı bir temizlik ürünüdür.

Defne Sabunu

Defne Sabunu

Defne mucize bitki diye de anılmaktadır. Defne meyvelerinden elde edilen (garlı) çok faydalı bir yağdır. Antiseptik özelliği vardır. Bu yağdan defne sabunu yapılmaktadır. Saç dökülmesi, kepeklenmeye karşı etkilidir. Ayrıca cilde çok faydalıdır. Antiseptik özelliğinden dolayı tüm vücut parazitlerine ve mantar hastalığına karşı faydalı bir üründür.

Kükürtlü Sabun

Kükürtlü Sabun
Kükürtlü sabunun diğer sabunlardan farklı olarak bir çok değişik faydalı yönü bulunmaktadır. Bileşiminde kükürt ve iyot içermektedir. Yüz ve sırt sivilcelerine karşı etkili olduğu gibi kepeklenmeye ve konaklanmaya karşı başarıyla kullanılır.

Bitkisel doğal sabunlar

Bitkisel doğal sabunlar

Zeytinyağı ,Hindistan cevizi yağı,palmiye yağı gibi bitkisel yağların karışımından yapılan ve sabunlaşma sağlandıktan sonra aromaterapi etkileri bulunan doğada yetişen bitkilerden elde edilen yağlar ile takviye edilmiş sabunlardır.

Bitkisel Doğal Sabunların yapımı aşamasında açığa çıkan gliserin sabun içinde bırakılarak sabunun nemli ve yumuşak bir kullanım şekli alması sağlanır.

Zeytinyağı sabunu

Zeytinyağı sabunu

Zeytinyağlı sabun tamamen Ege ve Akdeniz ikliminde yetişen Zeytin ağacı meyvesinden yani %100 Zeytinyağından imal edilmiştir.

Geleneksel kullanımın yanı sıra doğallığa önem veren herkesin tercih ettiği sabundur.Bitkisel yağ bakımından zengin olan zeytinyağlı sabun,E
D,K, vitaminlerini içerir. Banyoda kullanılan zeytinyağı sabunu genel vücut ,yüz ve saç temizliğinde de güvenle kullanabileceğiniz doğal bir üründür.

Bol köpüğü ve yumuşak yapısı ile mükemmel bir banyo sabunudur. Düzenli kullanıldığında cildi güzelleştirir , saçları güçlendirir , cilt hastalıklarına karşı cildin direncini artırır.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: