warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

dekorasyon

Çekmece ve dolaplarınız artık daha düzenli

Yeni nesil dekorasyonda iyiden iyiye ön plana çıkan çekmece ve raf düzenlemeleri, hayal ettiğinizden çok daha fazlasını evinize getiriyor.

Mutfaklar için tasarlanmış çekmece ve raf sistemleri gerçekten göz dolduruyor. Son derece fonksiyonel bir hale dönüşen çekmeceler ve dolaplar bu sıra dışı uygulamalarla daha kullanışlı ve konforlu bir hale dönüşüyorlar.

Özellikle dolap köşe bölümlerinde uygulanan sürgülü ve döner sistem ile kullanıma açık olmayan bir alan bırakmamış oluyorsunuz. Tencereler, tavalar, bardaklar, kavanozlar... Hepsi bir düzen içerisinde hem göze hitap ediyor, hem de aradığınız şeyi bir kerede bulmanın keyfini yaşatıyor.

Doğa kokulu sofralar...

Sushi, finger foods gibi son dönemin trend yemekleri özel bir sunumla ikram etmeye olanak veren Villeroy & Boch Palm serisi ayrıca kendi içerisinde üç farklı formu barındırıyor.

Düz beyaz porselen, beyaz üzerine çimen yaprağı ve palmiye yaprağı renklerindeki desen seçeneği ile egzotik sofralar kurarken seride bulunan üç deseni Kombine ederek de çekici ikramlar hazırlamak mümkün. Bu seri, Metropolitan konseptindeki New Wave ve Düne serisiyle de bir arada kullanılabiliyor.

Modayı evinize taşıyın...

Pierre Cardin mobilia’nın Türkiye‘deki ilk mağazası Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek tarafından açıldı. Açılışta politika, iş ve basın dünyasının seçkin temsilcileri hazır bulundu.

Aydınlı Grubu’nun alt lisansörü Özkar Grup tarafından ilk konsept mağazası Başkent’te açılan Pierre Cardin Mobilia Kayseri, Gaziantep, Bursa ve İstanbul mağazaları da yeni konseptiyle önümüzdeki günlerde açılacak.

Evinizde sağlıklı bir ortam yaratın

Evinizde sağlıklı bir ortam yaratmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Sıcaklık Eviniz sizi dış ortamdaki ısı değişikliklerinden korumalı. Yalıtım yapılmış evler daha korunaklıdır. Evde ideal ortam ısısı 20-21 derece olmalı.

Nem: Evinizin nemli olması romatizma, soğuk algınlığı ve bronşit gibi hastalıklara davetiye çıkarır. Ayrıca duvarlara yapışan nem, evinizde bakterilerin üremesine de neden olur.

ideal ev ortamı

Evinizde sağlıklı bir ortam yaratmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Sıcaklık: Eviniz sizi dış ortamdaki ısı değişikliklerinden korumalı. Yalıtım yapılmış evler daha korunaklıdır. Evde ideal ortam ısısı 20-21 derece olmalı.

Nem: Evinizin nemli olması romatizma, soğuk algınlığı ve bronşit gibi hastalıklara davetiye çıkarır. Ayrıca duvarlara yapışan nem, evinizde bakterilerin üremesine de neden olur.

Aydınlatma: En ideal aydınlatma elbetteki gün ışığından maksimum derecede yararlanmak. Gün ışığı bakterileri öldürürken, vücudumuzda D vitamini oluşmasını da sağlar. Açık renklerde boyanmış mekanlar, az eşya kullanımı ve camların temiz olması da etkili.

Çocuk odasında değişim zamanı

Çocuk odasında değişim zamanı
Çocuğunuz büyüdüğünde alışkanlıkları ve ihtiyaçları da değişir. Onun odasında nasıl bir değişim yapacağınız konusunda yardıma ihtiyacınız varsa size fikir vereceğini düşündüğümüz önerilerimiz var.

O artık bir genç kız ve yepyeni bir görünüm istiyor. Ders çalışacağı, dinleneceği ve arkadaşlarıyla sohbet edebileceği bir mekan oluştururken ilk dikkat etmeniz gereken; seçeceğiniz duvar renkleri.

Daha çok açık tonlar seçmeniz tavsiye edilebilir ancak çok solgun bir ortam can sıkıcı durabilir.

Evinize Paris şıklığını taşıyın

Pastel tonlarda çiçek baskılı tekstiller, elegan meşe mobilyalar ve zarif aksesuarlarla evinize Paris şıklığını taşıyın.

Küçük detaylarda saklı bir stil
Ana hatlarıyla country, pastel tonları ve çiçeklerle Provence tarzını andırıyorsa da yeni Fransız stili, küçük detaylarla kendi tarzını ortaya koyuyor.

Fransa'nın geleneksel misafirperver dekorasyon tarzı, rahatlık ve doğayla iç içe olma özellikleri bu stilde de yine değişmiyor. Baskın renkler, renk paletinin en pastel tonları; nil yeşili, beyaz, uçuk mavi, uçuk sarı...

Salonlarınıza Renk Katacak Dekorasyon Önerileri

Bulunduğunuz ortamı canlandıracak ve daha keyifli bir hale getirebilecek, yapımı sonderece kolay ve eğlenceli olan önerilerimiz farklı değişiklikler arayanlar için...

Mavi toplar

Mavi renkli rendelenmiş ve eritilmiş sabunu top şeklinde biçimlendirin. Malzemeye banyo tuzu da katabilirsiniz. Ardından topları şık bir kaseye yerleştirin.

Kokulu hediyeler

Şık paketlenmiş sabunlar: Hazır sabunları tek renkli hediye kağıtlarının içine koyun ve paket edin. Bir teli boncuklarla süsleyin ve paketi bu telle sarın. Özellikle havlu hediye etmek isteyenler için ideal bir öneri.

Havadar ve dingin renk: Mavi

Dinlendirici ve dingin: Mavi. Ruhun gıdası, ilham kaynağı ve masalsı evlerin anahtarı.

Niçin mavi kullanmalı?

Dingin ve rahat bir mekan yaratmak,
Keskin ve parlak renklerin bir mekanda yarattığı etkiyi yumuşatmak,
Küçük alanları olduğundan daha geniş göstermek,
Bir odayı havadar ve temiz göstermek,
Stresli hayatın yan etkilerini en aza indirmek için iç mekanlarda mavi tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonda mavi
Bir mekanı olduğundan daha büyük göstermek istediğinizde renk olarak maviyi tercih edebilirsiniz. Mavi, duvarları geri plana iterek mekanın daha geniş görünmesini sağlar.

Mutfaklarda aydınlatma kurgusu

Mutfak aydınlatmasını planlarken farklı aktiviteleri hesaba katarak aydınlatmayı kurgulamak gerekiyor. Mesela yemek pişirmek için parlak, yemek yemek için daha soft, çocukların ev ödevleri yapmaları için odak noktası yaratabilecek biçimde planlanması gerekiyor.

Tüm bu aktivitelerin daha hijyenik ve keyifli olması biraz da doğru aydınlatma seçimine bağlı. Aslında öncelikle yapmanız gereken mutfağınızda güneş ışığından en iyi biçimde nasıl yararlanabilirim sorusunun cevabını bulmak. Bunun için pencereyi genişletebilir veya zemin ya da duvarlarda yapacağınız renk değişikliklerinden yararlanabilirsiniz.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: