warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kadriye Bayraktar

Elma ve Sirkesi

Elma ve Sirkesi
Her bir elma çekirdeğine koskoca kimya fabrikalarının 10 mikrona küçültülen şifreleri yerleştirilmiştir.
Elmanın terkibindeki maddeleri eksiksiz yapabilmek için gerekli olan bu fabrikalar ağaç olduktan sonra demiri terkibine alır, kemik iliği ve kanın temel maddesi olan +2 değerlikli demiri korumak için özel elma asidi hazırlar ve bu terkibin hassas mideleri rahatsız etmemesi için yine terkibine karbonat iyonları ekler. Tabiî bunların hiçbirisi elmanın kendi kendine almış olduğu kararlar ve uygulamalar değildir.. Elmanın terkibinde varolan harika iksirlerin en önemlilerini şöyle sıralamak mümkündür:

Kansızlara müjde!
Terkibindeki hususî meyve şekeri ile doğrudan doğruya karaciğer hücrelerini korur. İçindeki meyve asitleri, bir yandan +2 değerli demiri ve C vitaminini bozulmaktan korurken, diğer yandan karaciğerdeki kimyevî

Çocuğunuz yemek yemiyor mu?

Ben küçük afacan Dilcan. Anne ve babamın biricik kızıyım. Annem beni çok seviyor. Tabii ki babam da. Ben de onları çok seviyorum. Hayatımdan çok memnunum. Fakat annem benden memnun değil galiba. Neden mi? Çünkü ben yemek yemeyi sevmiyorum. Her nedense sofraya oturur oturmaz, “Hadi kızım çorbanı bitir, hadi kızım biraz daha ye…” sözleri bana hiç ilgi çekici gelmiyor. Biraz da çocukluk yanımı kullanıp onu bu konuda uğraştırıyorum. Bunları okuyunca ‘vay bacaksız, annesine neler de yapıyormuş’ dediğinizden adım gibi eminim. Neden yemediğimi merak ediyorsunuz değil mi? Tabii ki formumu korumak için değil.
Annem, bir gün boyunca bana yemek yemem için türlü türlü övgüler yağdırıyor. Sofra bir yanımda, anneciğim karşımda.

Canavarlar beni yer mi anne?

Canavarlar beni yer mi anne?

Benim küçük afacan kızım. Gün boyu afacanlıklarıyla evimizi şenlendirirken geceleri tek başına uyumaktan korkuyor. Dün akşam yine, “Annecim birlikte uyuyalım” diye tutturdu. Ona ne kadar tek başına uyuması gerektiğini anlatsam da bir türlü ikna edemedim. Bana sürekli öcülerin, canavarların kendisini gelip rahatsız ettiğini söyledi. O kadar çok, öcü ile ilgili hikayeler anlattı ki ona bu tür korku ifade eden kelimeler kullanmasını yasaklamak zorunda kaldım; ama sorunu çözemedim. Kızımı bu korkudan kurtarmak için düşündüm taşındım. Bir ara beş yaşındaki günlerime yolculuk yaptım. Neşeli olduğum günleri, çocukluk korkularımı hatırladım. Bir çocuk hassasiyetiyle kızımla konuşmaya çalıştım. Birlikte odasına gittik. Pijamalarını giydi ve elbiselerini katlayıp dolabına koyduk. Sonra yatağına “cup” diye atladı. Benden kendisine masal anlatmamı istedi;

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: