warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

emzik

Emzik bebeğinizin dil gelişimini yavaşlatıyor

Amerikalı ve Şilili bilimcilerin araştırmasında, 3 ila 5 yaşındaki çocukların emzik, parmak ve meme emme alışkanlıklarına bakıldı. Çocuklara ayrıca, konuşmalarının yaşlarına göre normal olup olmadığını anlamak için dil testi uygulandı.

Washington Üniversitesi'nden Dr. Clarita Barbosa başkanlığındaki ekip, parmaklarını emen veya en az 3 yıl emzik kullanan çocukların konuşma gecikmesi ve problemiyle karşılaşma olasılığının üç kat fazla olduğunu saptadı..

Emzikler mikrop yuvası!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Küçüködük, ağlayan bebeği susturmanın yolunun mikrop yuvası olan yalancı meme (emzik) vermek değil, ağlamaya sebep olan ihtiyacını gidermek olduğunu söyledi.

Yalancı emziğin ağız için mikrop yuvası olduğunu kaydeden Prof. Dr. Şükrü Küçüködük, "Emzik alışkanlığı gelişmişse emziğin temiz tutulması gerekir.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: