warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

düğün

“Hem Ağlarım Hem Giderim”

“Hem Ağlarım Hem Giderim”

Gelinler için söylenmiş onca sözden sadece biri...Bu günlerde anlıyorum ki bunu söyleyip gitmek kolaymışta göndermek zormuş. Uğurlayan olmak,arkadan bakmak,canını,kardeşini önce Allah'a sonra damada emanet etmek,kına yakılan değilde yakılmasını seyreden olmak çok zormuş...

Kardeşinizi gelin ederken hem tatlı bir heyecan hemde tarifsiz bir korku,endişe kaplıyor içinizi...Gelin olup giderken yanınızdakine güvenirsiniz,güvenirsiniz ki elini tutmuşunuzdur...O heyecanla hiç endişe etmezsiniz.Ama uğurlayan olunca iş değişiyormuş. Nadide çiçeğinizin kardeşinizin elinden tutana güvenseniz de yinede içinizde bir yerlerde, kafanızın en ücra köşesinde boy boy soru işaretleri ”Acaba geçinebilecekler mi?Kardeşim mutlu olacak mı?”

Dualar daha bir içten,yakarışlar gönülden...”Ya Rab! Kurulan yuvayı sen muhafaza eyle!”

Düğün safhasında anlaşmazlık çıkabilecek konular ve çözüm yolları


Düğün safhasında anlaşmazlık çıkabilecek konular ve çözüm yolları:

Genellikle gelinlerin konuk listesi damatlardan daha fazla olduğu için bu mesele damat tarafından problem haline getirilebilir.

* Çözüm için sayıyı eşit tutun ve birbirinizin davetlileri hakkında yorum yapmayın.

Erkekler genelde çarşı pazar dolaşıp alışveriş yapmayı sevmediklerinden, kızlar için önemli olan küçük bir şeyin alınması için saatlerce gezmek istemezler.

* Önceden yalnız çıkıp seçeneklerinizi belirlerseniz birlikte fazla dolaşmadan istediğinizi alabilirsiniz.

Masraflı bir düğün,mutlu evliliği garantilemez!!!

Masraflı bir düğün sağlıklı bir evlilik anlamına gelmez

Düğününüze az kaldı. Ve hayallerinizdeki düğünü yaşamak için sabırsızlanıyorsunuz. Gençlerin en büyük arzularından biri düğünlerinde her şeyin dört dörtlük olmasıdır.

Bu doğal istek kimi zaman, içinde hatalı inanışları da barındırır. Yani çok ciddi masraflar yapılarak düğün farklılaştırılmaya çalışılınır. Şayet bireylerin ekonomik anlamda hiçbir problemleri yoksa bu yapılanların evlilik için bir sakıncası olmaz. Ancak faydasının da olduğu pek görünmemiştir. Belki evliliğin ilk dönemlerine yansıması olacaktır.

Hiç merak ettiniz mi evlilikte kavgalar neden “Düğün”le başlar..?

Hiç merak ettiniz mi hayatımızın bu meşhur “tuzu/biberi olan kavgalar(!)” neden hep düğün günü”ne dayanır?

Pek çokları için evliliğin kaçınılmazı haline gelen çatışmalı ortamların başlangıcı, eşlerin evlendikleri güne kadar uzanır. Çevrenizde şahit olduğunuz ayrılıklar, küsmeler, boşanmalar ve adını söyleyemediğimiz daha bir sürü gerginliğin altını karıştırdığımız da hep “taa düğün gününden itibaren başlayan gerginlikler” çıkar.

O halde gelin hep birlikte “Düğün Günü’nün İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkisi” neymiş bir güzel inceleyelim.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: