warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Dekorasyon

Evdeki vitrinlerin yerini kütüphane alacak

Evdeki vitrinlerin yerini kütüphane alacak

Tasarımlarıyla, işlevleriyle ve tabii ki görünümleriyle estetik kitaplıklar sayesinde hanımlar artık kitaplara yer açacak

Mutfaklar, kadınlar için evin en güzel köşesi. Bu yüzden de mutfakların dekorasyonundan düzenine varana kadar en ince ayrıntılarına dikkat edilir. Mevzu mutfak ise harcamadan da pek kaçınılmaz. Sonra sıra yatak odalarına gelir, o da kadınlar için vazgeçilmezdir. Perdesinden yatak örtüsüne, gardırobundan aynasına kadar bir ahenk içindedir. Sıra kitaba ve kitaplığa gelince yüzler asılır! Evin dağınıklığının faturası kitaplara kesilir. Kitaplık evde çok yer işgal eder, aslında bunların sorumlusu da erkeklerdir...

IMOB 2009 İstanbul Mobilya Fuarı Açılıyor

Türk mobilya sektörünü dünyanın dört bir yanından gelen alıcılarla İstanbul’da bir araya getirmeyi hedefleyen IMOB 2009 İstanbul Mobilya Fuarı mobilya ihracatına ve marka gelişimine katkı sağlama amaçlarıyla İMOB, İstanbul Fuarcılık tarafından MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) desteği ile 28 Ocak - 01 Şubat 2009 tarihleri arasında İstanbul CNR EXPO Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Avrasya’nın en büyük ve en kapsamlı fuarı olan İMOB, sektörün önde gelen markalarını ve en yeni tasarımları profesyoneller ve alıcılarla ortak çatı altına getiriyor. 2009’un yeni ürünlerini pazara sunacak olan fuarda sektörün yeni hedefleri ortaya konarak iş birliklerinin arttırılmasıyla ticari hacmin büyümesini hedefliyor. Türk mobilya sektörünün ihracatına ve marka gelişimine katkı sağlayan organizasyon, yerli-yabancı katılımcılarının müşteri yelpazelerinin genişlemesine olanak tanımayı da amaçlıyor.

Bosch'da kaçırılmaz fırsatta son günler!..

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla hayatı kolaylaştıran ve insanlara her zaman güvenebilecekleri çözümler sunan Bosch Ev Aletleri, kurutma makineleriyle tanışmak isteyenlere Ekim ayı sonuna kadar kaçırılmaz bir fırsat sunuyor. Eylül ve Ekim ayları boyunca Bosch marka herhangi bir kurutma makinesi alanlar, üründen memnun kalmazlarsa montaj tarihinden itibaren bir ay içerisinde iade edebilecekler.

Kurutma makinelerine karşı olan genel önyargıların en temel iki sebebi; fazla enerji tüketimi ve çamaşırların yıpranması. Tüketiciler bu yanlış algılar sebebiyle kurutma makinelerini kullanmaktan çekiniyor. Ancak Bosch kurutma makineleri çok işi az enerjiyle yapıyor, çamaşırlarınız yıpranmıyor ve hem zaman hem de ekonomik olarak tasarruf etmenizi sağlıyor.

Perde temizliğiniz için önemli tavsiyeler..

Perde temizliğinizi doğru yapın... Her perde çeşidine göre yıkama önerileri..

Kumaş ve tül perde temizliği
Kumaş ve tül perdeleriniz sadece kuru temizleme özelliğine uygun olabilir. Viskon, şönil, ipek ve tafta gibi kumaşlar sadece kuru temzileme yapılabilirler. Konusunda uzman temizleme firmalarından hizmet alabilirsiniz. Yıkamaya uygun tüllerinizi 40 derece sıcaklığında çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.

Katlamalı perde temizliği
Katlamalı perdeler tül yada kumaştan dikilmiş olabilirler. Kumaşın cinsine göre yıkama veya temizleme yapılmalıdır. Mekanizma üzerindeki perdenin çıkarılıp takılmasında perdecinizden yardım alabilirsiniz. Yııkamaya uygun katlamalı kumaşlarınızı 30 derecede çamaşır makinanızda yıkayabilirsiniz..

Luxuria'dan Uzakdoğu esintisi

Lalique'in özel koleksiyonu ‘China Mood’, Luxuria'da satışa sunuluyor. Uzakdoğu’nun bilinen sembolleri yeniden yorumlanıp kristalle buluşuyor.

Adı Latince'de 'lüks mekân' anlamına gelen ve lüks konseptiyle değişik tarzları uyum içerisinde bir araya getiren Luxuria, herkesin zevkine ve beğenisine hitap edecek geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Sofra düzenini ve sofra sanatını tanıtmayı amaçlayan mağazada, istenen her stilde sofra kurmayı sağlayacak çeşitli form ve desende porselen tabaklar, kristal bardaklar ve gümüş sofra aksesuarları mevcut.

Modayı evinize taşıyın...

Pierre Cardin mobilia’nın Türkiye‘deki ilk mağazası Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek tarafından açıldı. Açılışta politika, iş ve basın dünyasının seçkin temsilcileri hazır bulundu.

Aydınlı Grubu’nun alt lisansörü Özkar Grup tarafından ilk konsept mağazası Başkent’te açılan Pierre Cardin Mobilia Kayseri, Gaziantep, Bursa ve İstanbul mağazaları da yeni konseptiyle önümüzdeki günlerde açılacak.

Evinizde sağlıklı bir ortam yaratın

Evinizde sağlıklı bir ortam yaratmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Sıcaklık Eviniz sizi dış ortamdaki ısı değişikliklerinden korumalı. Yalıtım yapılmış evler daha korunaklıdır. Evde ideal ortam ısısı 20-21 derece olmalı.

Nem: Evinizin nemli olması romatizma, soğuk algınlığı ve bronşit gibi hastalıklara davetiye çıkarır. Ayrıca duvarlara yapışan nem, evinizde bakterilerin üremesine de neden olur.

Teknolojinin “estetik” sunumu

Teknolojinin “estetik” sunumu
Samsung’un Hermes adını verdiği gardırop tipi buzdolapları; günümüz teknolojisinin gücünü arkasına alırken, aynı zamanda iç mekanların vazgeçilmezleri arasında yer alan estetiği de bünyesinde barındırıyor.

Gardırop tipi buzdolapları giderek daha fazla mutfakta karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle ankastre eşyaların kullanıldığı mutfaklarda daha da yoğun yaşanan bu buluşma, mutfakları azametli ve merkez noktası olmaya aday soğutucularla donatıyor. Samsung’un yeni H serisi gardırop tipi soğutucuları da bu çalışmalar arasında yer alıyor.

Gövdesinden sineklik yapın

Alışveriş listesi: Ahşap çıta, bir kaç renk kurdele, makas, maket bıçağı, pet soda şişeleri, delgeç.

Kesin: Pet şişelerin gövdesini keserek, istediğiniz büyüklükte, çeşitli geometrik parçalar elde edin.

Delin: Her parçayı altından ve üstünden olmak üzere iki yerinden delgeç kullanarak delin.

Kurdele geçirin: Sinekliğinizin olmasını istediğiniz uzunluğu saptayın. Bu uzunluğun iki katı kadar kurdele parçaları kesin.

Çıtanın üzerine bağlayarak, düğümlediğiniz kurdeleye; geometrik parçaları geçirip, düğümleyin.

mutfaktaki tehlike noktalarını biliyor musunuz?

* Raf sistemlerini gözden geçirin: Her zaman kullandığınız mutfak gereçleri, kolay erişilebilen yükseklikteki raflarda saklanmalıdır. Rafların üst katlarına ulaşmak için tabure veya iskemle yerine dengeli bir mutfak merdiveni kullanılmalıdır.

*Temizlik malzemeleri ve ilaçlara dikkat: Çocuklar ve evcil dostlarımız için tehlike oluşturacak maddeleri onların erişemeyeceği yerlere koyun. Bu tip malzemeleri su şişesi, içecek şişeleri gibi kaplarda saklamayın.

* Kesicileri güven altına alın: Bıçak ve benzeri kesici aletleri çocukların erişemeyeceği yerlere koyun. Onların erişemeyeceği çekmeceler, bu tür aletleri saklamak için en uygun yerler.

* Kullanım kılavuzları önemli: Düdüklü tencere, mikser ve diğer aletleri kullanmadan önce kullanım kılavuzlarını iyi okuyun.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: