warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Cilt Bakimi

En Çok Yapılan Makyaj Hataları


Kadınların güzelleşmek ve daha iyi görünmek için yaptıgı makyaj eğer kötü yapılırsa ozaman aksine daha hoş olmayan görüntülere neden oluyor..makyaj yapmanın bazı püf noktaları vardır..kötü makyaj yapmaktansa hiç yapmamak daha iyidir.. İşte kadınların en çok yaptığı güzellik hatalardan en kötü 8 tanesi...

Biz kadınlar güzelleşmek için saatlerce hazırlanırız. Ancak bazen bu güzelleşme durumunu abartabiliriz. Bazı hatalarımız var ki daha güzel görünmek isterken tam tersine neden oluyorlar.

Siz siz olun bu hataları yapmaktan kaçının...

Belirgin dudak kalemi

Yüzünüzü Doğru Yıkıyor musunuz?

Cilt bakımında temizlik ön plandadır. Ne türde bakım uygulanırsa uygulansın yüzünüzü doğru şekilde yıkamalı ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Yüz yıkamanın da doğru şekli olur mu demeyin… elbette en hassas bölgelerden olan yüzümüz ayrıca güzelliği açısından da önemlidir bu anlamda uygun ürünler ve hafif şekilde yıkanmalı. Bu konuda kısa ve önemli bilgiler şöyle sıralanabilir.

Aklınızda bulunsun;

* Yüzünüzü anti bakteriyel sabunla yıkamaya özen göstermelisiniz.

Cildinize doğadan gelen güzellik; AVOKADO

Artık kozmetik dünyasında bu meyve moda... Son zamanlarda cilt bakım ürünleri ile ilgilendiyseniz, avokado özlü ürünlerin popüler hale gelmeye başladığı dikkatinizi çekmiştir.Bunun nedeni, bilim adamlarının avokado içinde doğal bulunan E vitaminin cilde yararlarını desteklemeleri. Bu yararlar arasında, cildi yaşlanmaya karşı güneş ışınlarından, dumandan ve kirli havadan doğal koruma da bulunuyor.

CİLDİN NEMİNİ KORUYOR

RealAge Cilt Uzmanı, Dermatolog Dr.Amy Wechsler '' Avokadalor mucizevi bir şekilde çok güçlü nemlendiriciler olarak nitelendirilebilir. Ciltteki su akışkanlığını artırır, onu nemli tutarak sağlık kazandırır.

30'lu yaşlar ve kırışıklıklar

Yüzdeki çizgilerle mücadeleye 30'lu yaşlarda başlamak gerekiyor. Genç yaşta alınan önlemler, kırışıklık`ların ortaya çıkmasını geciktiriyor. Zamana karşı yarışmak için yüzün gergin görünmesini sağlayan, cilt altındaki kolajen adlı dolgu maddesi uyarılıyor. Böylece cilt daha genç bir görünüm kazanıyor. Ancak yaşlanmayı durdurmak için bu yöntemleri uygulamak yetmiyor. Günde en az altı saat düzenli uyku, cilt bakımı ve sigaradan uzak durmak şart... Kadınlar yüzdeki kırışık`lıklar açsından erkeklere oranla daha şanssızlar. Vücutlarında yağ oranı daha yüksek olduğu için kadınlarda ilerleyen yaşlarda kırışık`lık riski artıyor. Çünkü zamanla bu yağ oranı azaldığı için yüz daha çabuk çöküyor. Bu nedenle kadınlar, gençleşme yöntemlerine erkeklerden daha fazla ilgi duyuyor.

Türk Mucidin Parmak Isırtan Başarısı

Formülünü sadece 3 kişi biliyor
İlk yıllarında çevresindeki herkes ona ve hayallerine gülüp geçiyordu.Bunlara aldırış etmeyen Dündar öyle bir formül geliştirdi ki şimdi dünyada yok satıyor.

BİR MUCİDİN BAŞARI HİKAYESİ

Cihat Dündar yaşı genç denebilecek bir girişimci ve mucit. Mucit çünkü, ilk gençlik yıllarından bu yana ilgilendiği bitkilerden geliştirdiği tüy dökücü krem üretti.Geliştirdiği bu ürünü, nasıl üreteceğine ve nasıl pazarlayacağına ilişkin bütün yöntemleri kendisi geliştirdi.

Çatlaklar....

Çatlak, pek çok kadın ve erkeği etkileyen bir problemdir. Genelde göğüs, karın, kalça, kol ve omuz bölgelerinde ortaya çıkar. Önceleri pembe renkli olan bu çatlaklar, zamanla beyaza yakın bir renkte, hoş olmayan yol yol çizgilere dönüşür.

Çatlaklar, hızlı kilo alıp verme, gebelik, kortizon kullanımı, metabolik rahatsızlık gibi nedenlerle oluşabilir. Tedavi için önce sorunun hangi rahatsızlıktan kaynaklandığını tespit etmek gerekir.Çatlağın rengi, yüzeyin gerginliği, çatlağın kaç senedir var olduğu tedavinin süresini belirler.

Çatlakları Önlemek İçin...

Baş Belası Sivilceler!

Sivilce (akne) nedir?
Halk arasında sivilce olarak anılan akne, günümüzün en sık rastlanan cilt hastalıklarından biridir. Yağ bezleri tarafından salgılanan yağların, deri yüzeyine çıkması normal bir süreçtir. Ancak yağ salgısı fazlalaşınca, yoğunlaşmış yağ kütlesi yağ bezi kanalını tıkayarak “komedon” denilen siyah ve beyaz noktaları oluşturur. Tıkanan gözeneklerin altında üreyen mikroorganizmalar nedeniyle de kırmızı ve iltihaplı akneler (sivilceler) meydana gelir.

3 tip akne oluşumu görülür:

Genç bir vucuda sahip olmanın 7 yolu..

Tensel bakım, ruhunuza da yansır, mutlu olursunuz. Böylece geçen yıllara üzülmek yerine, onlarla dostça yaşamayı öğrenirsiniz. Bazı basit bakım yöntemleriyle tepeden tırnağa kendini iyi hissetmenin mümkün olduğunu belirten Medical Park’tan Dermatolog Uz. Dr. Sibel Ünlüiskit, kadınlara “İyilik ve güzellik” tüyoları verdi...
Kuru saça Hint yağı ve yumurta ile bakım yapın

Şeytan tırnaklarına çözüm!!!

Şeytan tırnakları bir kenarıyla hala tırnak dibine bağlı olan deri parçalarıdır. Bunun genel nedeni kurumuş olan tırnak dibi derisidir. Küçük olmalarına karşın yabana atılmayacak kadar acı verirler.
Ancak bunlardan
da kurtulmanın yolu vardır:
Tırnak diplerinizi dişlemekten vazgeçin. Bu alışkanlık da en az tırnak yemek kadar zararlıdır. Tırnak etrafındaki deriyi nemli tutmak için bir yağ veya krem kullanın. Tırnak etrafındaki cildin kuruması da şeytan tırnaklarının oluşmasına sebep olur.

Banyo keyfi yapmanın püf noktaları...

Banyo deyince su, su deyince de akla sağlık gelir… Ancak tüm haftasonunu banyo keyfi yaparak geçirmek yararlı olmayabilir. Çünkü çok fazla suda kalmak vücudun buruş buruş olmasına ve kurumasına neden olur. Bunun için akşamları kendinize biraz zaman ayırsanız yeter… Biraz yalnız kalıp, sıcak suyla dolu küvetin içinde yatmak ve bu sayede gevşeyip stresli günü geride bırakmak…

Sıcaklık çoğu zaman stres ve rahatsızlıkların giderilmesi için en iyi ilaçtır. Bu nedenle kokulu bir banyo ile dinlendirici veya uyarıcı bir etki alabilirsiniz. Özellikle içinde ezoterik yağlar barındıran gül, yasemin, lavanta, mandarin, limon veya papatya kokuları vücudun ve ruhun gevşemesini sağlar.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: