warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

bulantı

Boğazda Beta Mikrobu

A Grubu Beta hemolitik streptokoklar, bakteri türü mikroplardır. Özellikle kış aylarında kapalı ortamlarda birarada bulunan insanlarda boğaz iltihaplanmalarına (farenjit) neden olurlar. Streptokoklar, solunum yollarından havayla çıkan damlacıkların insandan insana geçmesiyle bulaşırlar. En sık 5-15 yaş arasındaki çocuklarda hastalık yaparlar.

Belirti ve Bulguları:

Grip

Grip

Grip Nasıl Bir Hastalıktır?
Grip asıl olarak solunum yollarında yerleşen Influenza A, B ve C virülerinin neden olduğu, yüksek ateş ve yaygın kas ağrıları ve kırgınlık ile seyreden; toplumda aynı anda bir çok kişiyi hastalandırıp çok sayıda ölümlere yol açan, kolay yayılabildiğinden bilhassa kış mevsiminde salgınlar yapan bulaşıcı bir hastalıktır.

Grip Virüsünün Özellikleri?

Panik atak belirtileri..

Panik nöbeti sırasında aşağıdaki belirtiler görülebilir. Bu belirtilerden dört tanesinin görülmesi çoğu zaman yeterli olur. Genel olarak kişiler nöbetler sırasında bu belirtilerde 7 - 10 arası belirti yaşamaktadırlar.

1 - Çarpıntı, kalp atımlarını duyumsama

2 - Terleme

3 - Titreme ya da sarsılma

4 - Nefes darlığı ya da boğuluyor gibi olma

5 - Soluğun kesilmesi

6 - Göğüs ağrısı ya da göğüste sıkıntı duyma

7 - Bulantı ya da karın ağrısı<'--break-->

8 - Baş dönmesi, sersemlik hissi, düşecekmiş ya da bayılacakmış gibi olma

9 - Derealizasyon ya da Depersonalizasyon (Dış dünya ya da kendisi gerçekliğini kaybetmiş gibi hissetme).

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: