warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Betül Erdoğan

Yol haritası

İnsanlar yaşamlarında madden ve manen başarılı olabilmek için bir ideal, bir hedef belirlemek ve bu hedeflerine ulaşabilmek içinde bir yol haritası çizmek durumundadırlar.
Kişinin aile yapısı, yaşadığı kültürel çevre, ekonomik şartları gibi dış faktörlerin yanı sıra kendi kişilik özellikleri ve içinde bulunduğu duygusal yaşamı gibi iç faktörler bu yol haritasının şekillenmesinde ve amaca ulaşılmasında oldukça etkilidir.

Yaşamları için hedef belirlemeyen insan, rüzgârda savrulan yaprak gibi nereye gideceğini bilmediği için ruhen ve bedenen yorgun düşer. Mc. Arthur: “İnsanı ihtiyarlatan geride bıraktığı yılların çokluğu değil, ideallerin yokluğudur.” derken daha otuz beşini bile geçmemiş olan insanların hayata karşı olan yorgunluklarını çok güzel dile getirmiştir.

Anne'den Bebeği'ne Mektup

Anne'den Bebeği'ne Mektup

Canım!

Sana duyduğum sevginin doyumsuz bir tadı var ama adı yok bebeğim,

Aşk desem aşk değil, sevgi desem yeterli değil.

...

Öyle bir duygu ki bu daha varlığını görmeden, sadece hissetmeyle başladı.

Sen daha doğmadan en güzel ninniler en güzel şarkılar sana adandı.

Bir sevgiliye mektup yazar gibi başladım sana duygularımı anlatmaya.

Baktığını görebilmek ,en güzel meziyetlerdendir.

Anlam Kazanmış Hayatlara Uzanmak

Ne çok şeye bakarız, görmeden,

Ne çok şeyi görürüz, kıymet vermeden,

Ne kadar az şeyin kıymetini biliriz, kaybetmeden!

Baktığını görebilmek, gördüğü güzellikleri fark ederek değerini bilmek ve bu değerlere şükredebilmek, insanın kendini mutlu etme yolunda sahip olduğu en güzel meziyetlerdendir. Baktığı yerdeki, yaşadığı olaylardaki güzel ve olumlu yanları görebilmekle artar, mutluluğun kalitesi!

Şifa Kaynağı Evlilikler

Yaşam kimi zaman tatlı, kimi zaman acı sürprizler hazırlar sizin için. Mutlulukları, güzel anları paylaşmak güzeldir, sevdiklerinizle ve özellikle de eşinizle! Paylaştıklarınız mutluluk verici olduğunda böyle anlardan zevk aldığınızı, huzur duyduğunuzu fark edersiniz, birlikteliğinizle! Bazen de tam tersi durumlar yaşanır; insan acılar, sıkıntılar içinde boğulur. Böyle durumlarda bireyler kendi kişilik yapılarına göre sıkıntılarını giderme yollarını tercih ederler;

—Sorunlarını eşine ya da çevresindeki insanlara yansıtmayarak kendi içinde yaşayıp, geçiştirme yolunu seçenler,

—Sorunlarını paylaşırken tüm öfkesini, sinirini eşinden çıkararak çözümleme yolunu seçenler,

—Ve mutluluklarını paylaşırken gösterdiği samimiyeti huzursuz olduğu hallerde de gösterebilip eşi ile paylaşarak birlikte çözüm yolu bulmaya çalışanlar.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: