warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/kadin/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

ayakkabı

Topuklu ayakkabı giyme yaşı 6'ya düştü

Kız çocuklar daha çabuk boy atmaya başladı... ABD'de yayılan 'kız çocuklarda yüksek topuk' trendi beş yaşa kadar indi. Annelere göre abartılmadığı sürece sorun yok, doktorlarsa riskleri hatırlatıyor.
Kız çocuklar daha çabuk boy atmaya başladı... ABD'de yayılan 'kız çocuklarda yüksek topuk' trendi beş yaşa kadar indi. Annelere göre abartılmadığı sürece sorun yok, doktorlarsa riskleri hatırlatıyor

Kadinlar artık topuğuna 'sıktırıyor'

İngiltere'de topuk düşkünü kadınlar, doktora gidip ayaklarının tabanına 'kolajen' sıktırıyor. Ciltte bulunan bir protein olan kolajen, ağrı çekmeden topuklu ayakkabı giyebilmeyi sağlıyor. Ancak vücudun zamanla attığı enjeksiyonun 3 ayda bir yenilenmesi gerekiyor. Bunun maliyeti de 550 lira

Ayakkabı alırken..

Ayakkabı satın almanız gerektiği zaman, bu işi günün ilerleyen bir saatinde yapın. O saatlerde ayaklar az da olsa şişer. Ayakkabınızı hangi tür çorapla giymeyi planlıyorsanız, mağazaya giderken o tür çorap giymeyi unutmayın. Örneğin yün çorap giyecekseniz, ayakkabıyı yün çorapla denemelisiniz.

Ayakkabıyı denerken, ayaklarınızı biraz sıktığını düşünürseniz, satıcı size ‘Bunlar zamanla açılır. Rahat rahat giyersiniz’ dese de sakın bu sözlere kanmayın. Ayakkabının içinde ayağınız rahat değilse, bir numara büyüğünü isteyin. Ayağa dar gelen ayakkabılar ancak kullanılmaz duruma gelince, ayakları rahat ettirirler.

Ayakkabı deyip geçmeyin...

Ayakkabı Dünyası Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Akbacakoğlu, ''Ayak sağlığının doğru ve kaliteli ayakkabı seçiminden başladığını göz önünde bulundurarak, böylesine özen isteyen bir işte maksimum hassaslık göstermek gerekir'' dedi.

Akbacakoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, insanlık tarihinin en eski dönemlerinden beri ayakkabının ayakları dış etkenlerden ve soğuktan korumak için kullanıldığını belirterek, önceleri rahatlığına ve işlevine önem verilen ayakkabının, zamanla modanın en tutkulu parçası haline geldiğini ifade etti.

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz: